20 let The Chancers

 15. 9. 2018  RUDE BOY PARADISE #1 

Střelecký ostrov, Praha, 15:00-22:00

 

Mr. Symarip (JAM/UK)
Rhoda Dakar (UK)

Mr. T-Bone Sees America (IT)

The Chancers (CZ/UK)

Green Småtroll (CZ)

Forward March Posse (CZ)

 

 Vstupenky zde 
 Událost na Facebooku 

 

 

O co jde

Slavíme 20 let a rozhodli jsme se udělat festival podle sebe 

Poslední roky pro nás byly docela divočina. Ale spoustu jsme se toho naučili. Už to, že jsme to přežili, si žádá oslavu. A ta dostala jméno Rude Boy Paradise. 


Všechno, co se téhle akce týká, děláme sami. Jako hlavní hvězdu jsme pozvali Roye Ellise známého coby Mr. Symarip, protože jednoduše milujeme jeho hudbu. Ale taky protože jsme mu loni dělali doprovodnou kapelu na vánočním turné. Se zpěvačkou Rhodou Dakar, která nazpívala zásadní hity s The Bodysnatchers nebo Special AKA, to bylo podobně, jen jsme ji doprovázeli už loni v létě. Green Smatroll jsou kámoši už dlouho, hráli jsme spolu několik turné, zažili plný i poloprázdný sály. Doby, kdy lidi milovali ska a reggae hudbu. I doby, kdy se jí hloupě smáli. A na hudbu Mr. T-Bona z desky Sees America jsme protancovali nejeden večer. 


Dnes zůstali jenom ti, kterým se tahle hudba dostala opravdu do srdce. A právě pro ty chystáme Rude Boy Paradise, na kterém všichni zmiňovaní vystoupí. Bude to festival na krásném místě přímo v srdci Prahy,  zasvěcený opravdovému ska a reggae. A taky soulu, protože až skončíme, program se přesune na nejstylovější večírek ve městě, na Prague Allnighters do vinohradského klubu Royal. Tam budou do ranních hodin hrát soulové vinyly z kolekce ostřílených DJů Magnuse Ramse ze Švédska a Johna Bushe z Velké Británie, které uvedou rezidentní selektoři Mr. CatBuqi a Path
 

Když se před dvaceti lety sešlo pár učitelů a muzikanttů, aby zahráli pro svoje kolegy v Mánesu, nikoho v publiku by ani náhodou nenapadlo, kam až se kapela jménem The Chancers dostane a jak dlouho tu bude. Rude Boy Paradise bude jistě netradiční. Krom muziky vás čeká jamajské jídlo, Rejnok z Forward March Posse už zvučí svůj soundsystem. A chybět nebudou ani zahraniční distra, kde seženete všechno. co se jamajské kultury týká.  

 

Rude Boy Paradise bude výjimečný den nejenom pro nás, ale pro všechny, kteří si stejně jako my zamilovali ska, reggae a soul. A jestli se z toho stane tradice? To uvidíme, podle toho, kolik přijde lidí.

 

Každopádě už teď máme radost, že 15.9. se Prahou ponesou tóny hitů jako Skinhead Girl, Skinhead Moonstomp, Must Catch A Train, Too Experienced, Do Rocksteady nebo Ruder Than You. A že to bude na akci, kde s The Chancers slavíme dvacáté narozeniny. 

 

PS: A možná dorazí i Simon! Allnighter

PRAGUE ALLNIGTERS XVII 
(Royal Theatre & Club, Prague)

 

Koncerty na Střeleckém ostrově skončí ve 22:00, večer ale rozhodně ne. Díky spolupráci s Prague Allnighters je postaráno o nejstylovější after party ve městě. S páskou z Rude Boy Paradise budete mít vstup za hubičku.

 

Magnus Rams (SWE) 
John Bush (UK)
DJ Mr. Cat (CZ)
DJ Buqi (CZ)
DJ Path (CZ)

 

Allnighter Facebook Event

Allnighter Website

 

 

Vstupenky

Lístky za 350 korun + poplatky k dostání na Ticketstream

Vstupenky bez poplatků k dostání v Malostranské besedě

 

 

Kontakt

Bližší informace, tiskové podklady, akreditace
[email protected]